Zināmi finālisti

10Feb '20

Zināmi finālisti

Šīs sezonas playoff turnīrs notika 6. un 7. februārī, jaukajā, gaišajā un patīkamajā Salaspils sporta namā. Spēles notika gan Kristapa Porziņģa, gan Dāvja Bertāna grupās.

Pirmajā dienā spēles notika Kristapa Porziņģa grupā, kur piedalījās U12 vecuma puiši un U13 vecuma meitenes, bet nākamajā dienā kārta pienāca Dāvja Bertāna grupas komandu spēlēm, kurās piedalījās U11 vecuma puiši un U12 vecuma meitenes. Playoff turnīrā dalību varēja izcīnīt tikai 8 komandas no katras grupas. Šajās dienās bija vērojamas tikai 8 veiksmīgākās komandas, no katras grupas, tāpēc bērni uz laukuma šajās spēlēs sacentās ar 100% atdevi.

Es ierados uz Dāvja Bertāna grupas Playoff spēlēm un uzdevu dažādus jautājumus par basketbolu, JR.NBA projektu un par citām ar basketbolu saistītām tēmām gan treneriem, gan vecākiem, gan arī pašiem JR.NBA dalībniekiem.

Sāku ar vienu no pirmās kārtas spēļu uzvarētāju komandas pārstāvjiem. Pirmie uz mūsu jautājumiem atbildēja paši basketbolisti.

Ķekavas vidusskolas, jeb New Orlean Pelicans basketbolisti Jasmīne, Matīss un Pēteris:

“Regulāro sezonu nospēlējām lieliski bez zaudējumiem un ar lielu punktu pārsvaru. Mūsu emocijas ir ļoti labas, pēc tam, kad esam iekļuvuši JR.NBA  Playoff, esam priecīgi. Mūsuprāt, līdz šim komandas MVP (komandas vērtīgākais spēlētājs) ir bijis Matīss. Mūsu mīļākās NBA komandas ir Brooklyn Nets un Dallas Mavericks un mīļākie spēlētāji ir Kyrie Irving, Luka Doncic un Kristaps Porziņģis. JR. NBA mums patīk pat vēl vairāk, jo mēs uzvaram visas mūsu spēles un esam veiksmīgi aizvadījuši sezonu.”

Pēc tam jautājumus uzdevām Ķekavas vidusskolas, jeb New Orlean Pelicans trenerei Sarmītei:

‘’Noteikti esmu guvusi jaunas atziņas trenējot JR.NBA komandu, jo pēc katras spēles tās iegūst gan spēlētāji, gan arī komandas treneris. Šajā JR.NBA komanda ir ļoti atbildīga, jo spēlējot kopā kā skolai, šis ir viņu vienīgais lielais turnīrs, tāpēc viņi cīnās arī par savu vietu komandā. Runājot par to kā svinēsim sezonas noslēgumu, pirmais noteikums ir uzvarēt un jāpierāda, ka esam gatavi cīnīties un tad jau izlemsim kā nosvinēt sezonas noslēgumu un tad, ja nāksies virs galvas celt čempionu kausu, tam mēs esam gatavi, jo tas ir mūsu sapnis un mērķis.’’

Pēc pirmās playoff kārtas noslēguma atbildes mums sniedza 1.kārtas zaudētāju komandas – Cēsu 1.pamatskolas, jeb Milwaukee Bucks  basketboliste Rūta:

 ‘’Man un visai komandai regulārajā sezonā veicās labi, piedzīvojām gan zaudējumus, gan uzvaras. Kad noskaidrojās, ka esam iekļuvusi JR.NBA playoff biju ļoti satraukta, jo šādā līmenī vēl nebiju spēlējusi, es arī ļoti gribēju sajust kā ir spēlēt uz tik augstas skatuves un es to arī sajutu. Es domāju, ka kopumā mūsu komandas MVP bija Maiks, kurš diemžēl šodien spēlēs nepiedalījās. Man nav mīļākās NBA komandas, man patīk tās visas, bet mans mīļākais spēlētājs ir KP. Šī sezona man ļoti patika, nācās spēlēt gan pret spēcīgākām, gan ne tik spēcīgām komandām un sajūtas spēlējot JR.NBA arī atšķīrās no citām spēlēm, tās bija interesantākas.”

Pēc Dāvja Bertāna grupas Playoff 2. kārtas aptaujājām vienu no šīs kārtas uzvarētāju komandām, Ogres sākumskolas, jeb Chicago Bulls komandas pārstāvjus. Šeit mums atbildēja brālis ar māsu –  Gustavs un Nikola:

“JR.NBA regulārajā sezonā mēs arī nezaudējām nevienu spēli. Sajūtas par to, ka esam tikuši tālāk uz Playoff ir labas, mums patīk, ka mēs spēlējam kopā kā komanda, nevis viens pret otru kā tas notiek parasti. Mūsu komandas MVP ir mūsu superīgais treneris. Mūsu mīļākā komanda ir Dallas Mavericks un mīļākie spēlētāji mums ir Luka Dončičš un Stephan Curry un šī sezona līdz šim ir superīga, mums patīk uzvarēt!”

Uz jautājumiem sniedza atbildes arī  komandas treneris Artūrs Bērziņš:

“JR.NBA  aizraujošs ir gan formāts, gan pats projekts. Bērniem, protams, tas ir kas jauns, puikas spēlē kopā ar meitenēm, mums komandā ir arī brālis un māsa un arī viņiem ir dota iespēja uzspēlēt vienā komandā un tas ir ļoti labi. Runājot par laiku starp katrām JR.NBA  spēlēm, tad bērni ļoti gatavojās šīm spēlēm un nepārtraukti man uzdod jautājumu ,‘’Kad būs nākamās spēles?”, bērni arī saka, ka spēles varētu būt vēl biežāk, tāpēc mēs šīs spēles arī gaidām ar nepacietību. Par to kā nosvinēsim sezonas beigas, es domāju, ka līdz tam vēl jātiek un tad arī izdomāsim kā to nosvinēt. Ja mums sezonas beigās nāksies pacelt uzvarētāju trofeju, tad tam mēs esam gatavi, jo Ogrē mīl basketbolu un vienmēr cīnās par uzvaru.’’

Protams starp spēlēm centāmies noskaidrot arī basketbolistu vecāku viedokļus par JR.NBA un basketbolu kopumā.

Uzrunājām tēti Tomu, kura dēls Valters spēlē Ogres sākumskolas komandā jeb Chicago Bulls:

“Šobrīd domāju, ka nav jādomā vai mans puika arī nākotnē spēlēs basketbolu NBA, manuprāt, pašlaik galvenais ir spēlēt basīti, attīstieties, iemācīties kā ir spēlēt komandā, mācīties par disciplīnu un arī daudzas citas lietas, kuras viņam dzīvē noderēs. Uzskatu, ka JR.NBA ir ļoti labs projekts, jo tur var spēlēt jebkurš, lai vai kāds būtu  ģimenes finansiālais stāvoklis. Viss ir labi noorganizēts, jaunie basketbolisti tiek nodrošināti gan ar formām, gan bumbām, gan pusdienām, kā arī ar noderīgām dāvanām, piemēram,  krekliņiem utt. Tas varbūt ir sīkums, bet tas ir patīkami, kā arī puiši var spēlēt kopā ar meitenēm, kas ir tā neierasti, bet tas palīdz vēlāk, kad viņi mācās vienā skolā un labāk iepazīst viens otru, iemācās arī komunicēt savā starpā. Tas ir labi, jo bieži vien ir tā, ka izveidojas  tikai zēnu un meiteņu grupiņas, bet JR.NBA palīdz to mainīt. JR.NBA  noteikti ir radījis mūsos arī lielāku interesi par NBA un basketbolu kopumā, jo ir interesanti salīdzināt lielās NBA komandas ar tām komandām, kurās spēlē mūsu bērni.”

Markusa tētis Mārcis, kura dēls spēlē Juglas vidusskolas jeb Golden State Warriors komandā:

“Nezinu vai mans dēls arī nākotnē spēlēs NBA, bet pašlaik viņam loti patīk spēlēt basketbolu JR.NBA, tāpēc es viņu atbalstu, lai tik turpina spēlēt. Doma par JR.NBA  projektu i ļoti laba, bet protams vienmēr ir vieta turpmākai izaugsmei, bet kopumā viss ir superīgi un bērni tajā visā ir ieinteresēti un var redzēt, ka viņi arvien vairāk interesējas arī par NBA, kas notiek Amerikā. Bērniem ir lielāka vēlme spēlēt pašu basīti, un viņi var arī saistīt JR.NBA  ar lielo NBA. Bērni arī ar nepacietību gaida NBA spēles, kuras tiek translētas pa TV, viņus tas aizrauj.”

Juglas vidusskolas komandas treneres Līgas Jansones trenētā “Sacramento Kings’’ komanda ir izcījusi iespēju finālspēlē cīnīties par JR.NBA čempionu gredzeniem:

“No JR.NBA  esmu guvusi jaunu un savādāku pieredzi kā parasti, jo, manuprāt, šajās spēlēs starp skolām bērni vairāk izbauda pašu spēli, sadraudzējoties un socializējoties savā starpā, un tad jau pati uzvara paliek otršķirīga. Manis vadītā komanda superīgi uzņem šo JR.NBA projektu, visi grib tajā piedalīties, lai vai kas, kaut vai kāds cits pasākums, JR.NBA ir pirmajā vietā, tāpēc šajās spēlēs mēs piedalāmies no visas sirds. Par sezonas noslēguma pasākumu mūsu plāns ir šāds – 21.februārī ar JR.NBA čempionu gredzeniem rokās, noteikti mums būs kāds īpašs veids kā nosvinēt sezonas beigas. Ja veiksme būs mūsu pusē un virs galvas celsim čempionu titulu, mēs esam gatavi, tam vienmēr ir jābūt gataviem, tas ir mūsu galvenais mērķis.”

              Jr.NBA projekta finālspēles norisināsies:

Spēles par 1.vietu – 21.februārī, Arēna Rīga

13:00 – Dāvja Bertāna grupa:  Sacramento Kings (Juglas vidusskola) – Chicago Bulls (Ogres sākumskola)

14:00 – Kristapa Porziņģa grupa:  Houston Rockets (Ķekavas vidusskola) – Brooklyn Nets (Juglas vidusskola)

Spēles par 3.vietu – 20.februārī, Arēna Rīga

14:00 – Dāvja Bertāna grupa:  New Orlean Pelicans (Ķekavas vidusskola) – Charlotte Hornets (Daugavpils  12.vidusskola)

15:00 – Kristapa Porziņģa grupa:  Indiana Pacers (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija) – Sacramento Kings (Āgenskalna sākumskola)

 

JR.NBA finālspēles (par 1.vietu) notiks tieši pirms Latvijas vīriešu izlases kvalifikācijas pret Bosnijas un Hercegovinas basketbola izlasi, tāpēc aicinām jūs ierasties un atbalstīt gan JR.NBA  finālistus, gan arī Latvijas basketbola izlasi.

MŪSU ZEME LATVIJA!

 

Roberts Aseriņš