Sākušās NBA Junioru līgas pirmās spēles

27Nov '19

Sākušās NBA Junioru līgas pirmās spēles

20. un 21.novembrī norisinājās 2019./2020. gada ‘’NBA Junioru līgas’’ 1.psoms. LJBL korespondents Roberts viesojās O.Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu  pamatskolā.

Kamēr jaunie basketbolisti aizrautīgi cīnījās uz laukuma, mēs šo laiku pavadījām organizējot pašu ‘’NBA Junioru līgas’’ pasākumu – filmējām, fotografējām, intervējām, aptaujājām basketbolistus, viņu trenerus un skolas direktori.

Komandu treneriem mēs vaicājām: Kāpēc treneris nolēmis pieteikt savu komandu ‘NBA Junioru līgā”; Kura no Amerikā esošajām komandām trenerim visvairāk iet pie sirds; Ko paši treneri uzskata par to, vai citām skolām arī būtu jāiesaistās šajā projektā; Vai treneris ir gandarīts ar komandas sniegumu; Kas pēc treneru domām NBA Junioru līgā ir vissvarīgākais.

Savukārt spēlētāji sniedza atbildes uz sekojošiem jautājumiem: Kura ir viņu mīļākā NBA kommanda; Kurš ir favorīts starp NBA spēlētājiem; Kā vērtē iespēju, ka jau tagad savā vecumā, ir dota iespēja spēlēt NBA; Kā vērtē savas komandas izredzes uzvarēt; Vai varat iztēloties, ka jūsu komanda kļūst par sezonas čempioniem un gredzenus pasniedz kāds no NBA spēlētājiem?

Pirmie kuri atbildēja uz jautājumiem bija Berģu skolas jeb ‘’LOS ANGELES LAKERS’’ komandas pārstāvji:

Berģu skolas jeb “LOSANGELES LAKERS” treneris Dainis :

‘’Savu komandu katru gadu piesaku NBA Junioru līgā, jo tā ir vēl viena iepsēja jaunajiem basketbolistiem sevi pārbaudīt un apliecināt. Man pašam mīļākā komanda, pateicoties Kristapam, noteikti ir ‘’DALLAS MAVERICKS’, es no rītiem regulāri paskatos viņu spēles. Uzskatu, ka noteikti visām skolām būtu jāpiedalās NBA Junioru līgas projektā, jo šajā turnīrā nav zaudētāju. Visas komandas, kuras šeit piedalās ir uzvarētājas! Esmu gandarīts par savas komandas sniegumu, pat ja vēl visas spēles neesam aizvadījuši, visi esam savākušies kopā un tas jau ir pozitīvi. Manuprāt galvenais NBA Junioru līgā ir piedalīties!”

Apjautājām arī divus Berģu skolas jeb jaunos ‘’LOS ANGELES LAKERS’’ basketbolistus – Markusu un Artūru:

‘’Mums abiem mīļākā NBA komanda ir ‘’BROOKLYN NETS’’, jo šajā klubā spēlē mūsu abu mīļākais NBA spēlētājs Kyrie Irving. Vēl mums ir arī tas pats mīļākais NBA latvietis Dāvis Bertāns. Par iespēju, ka mēs jau tagad varam spēlēt NBA, domājam, ka tas ir lieliski un tā kā mūsu izredzes šosezon ir augstas, finālā mēs varētu arī uzvarēt! Ja mēs pēc sezonas tiešām arī kļūtu par čempioniem un JR.NBA gredzenus mums pasniegtu kāds no NBA čaļiem, mēs izlēktu no biksēm!”

Pēc Berģu skolas (LOSANGELES LAKERS) pārstāvjiem aptaujājām Ādažu sākumskolas, jeb ‘’LAKERS’’ kaimiņus “LOS ANGELES CLIPPERS’’ vienību:

Sākām ar komandas treneri Kristapu:

‘’Es savu komandu pieteicu NBA Junioru līgā, lai popularizētu basketbolu un aicinātu arī meitenes nākt trenēties. Man, protams, personīgi mīļākās NBA vienība ir ‘’Dallas MAVERICKS’’, ‘’BROOKLYN NETS’’ un ‘’WASHINGTON WIZARDS’’, visas komandas, kuras pārstāv latvieši, bet vēl man personīgi interesē arī ‘’PORTLAND TRAIL BLAZERS’’ tāpēc, ka tur spēlē man visintriģējošākais NBA spēlētājs Damian Lillard. Domāju, ka noteikti visām skolām vajadzētu piedalīies NBA Junioru līgā, jo tā ir lieliska iespēja attīstīt aktīvāku dzīvesveidu, lai bērni nepavadītu brīvo laiku virtuālajā pasaulē, bet vairāk sportotu. Pirmajā spēlē mums gāja grūti, zaudējām komandai, kura, manuprāt, noteikti būs arī viena no pretendentēm uz čempionu titulu šajā sezonā, tāpēc uzskatu, ka mums ir kur augt. Manuprāt šeit vissvarīgākais ir gūt pieredzi gan bērniem, gan treneriem, gan arī tiesnešiem, jo mēs vēl esam ļoti jauni!’’

Pēc tam kārta runāt pienāca arī pašiem ‘’LOSANGELES CLIPPERS” jaunajiem talatiem – Markusam un Derenam:

‘’Mums mīļākās NBA komandas ir ‘’DALLAS MAVERICKS’’ un ‘’GOLDENSTATE WARRIORS’’. Mums abiem ir arī savi pie sirds tuvākie spēlētāji Kristaps Porziģis un Kevin Durant. To, ka jau tagad varam uzspēlēt NBA, uzskatām kā mazu daļu no sava sapņa piepildīšanas. Pēc pirmās spēles neesam pārāk optimistiski par savām izredzēm šosezon, bet ceram uz labākiem rezultātiem. Ja nu mēs tomēr kļūtu par čempioniem, mēs būtu pārsteigti un pārlaimīgi.”

Pēc Lakers komandas, mums laiku veltīja arī mājinieki O.Kalpaka skola jeb ‘’PHEONIX SUNS’’ komandas pārstāvji:

Pirmais runāja komandas treneris Kārlis:

‘’Komandu pieteicu NBA Junioru līgā, jo šis ir lielisks projekts jauniešiem, kur bērniem ir vēl viena iespēja mēroties spēkiem ar pretinieku un iespēja sevi pierādīt papildus LJBL. Mani favorīti starp NBA komandām ir  ‘’LOSANGELES LAKERS’’. 

Noteikti, aicinu arī citas komandas pieteikties “JR. NBA’’! Jo vairāk dalībnieku, jo sīvāka konkurence, jo lielāka jautrība un vērtīgāka pieredze. Pēc pirmajām spēlēm noteikti esmu apmierināts ar savas komandas sniegumu. Svarīgākais šajā projektā ir neatlaidība un cīņasspars.”

Savas domas izteica arī prasmīgie komandas spēlētāji – Kristaps un Melānija.

‘’Mums patīk daudzas no NBA komandām (Kristapam mīļākā tomēr ir ‘’BROOKLYN NETS’’) . Mīļākie NBA spēlētāji ir Kyrie Iving un Stephen Curry, bet no latviešiem Lielais Kristaps. Iespēja pašiem jau tagad spēlēt NBA, mums ir liels gandarījums un tas ir lieliski! Ceram noteikti iekļūt arī finālos. Ja mēs uzvarētu un čempionu gredzenus mums pasniegtu kāds no NBA latviešiem,  mums vienkārši nebūtu vārdu un mēs noteikti palūgtu arī viņu autogrāfus un selfijus!”

Uzlikt lielo punktu uz “i” par ‘’NBA Junioru līgu’’,  palūdzām  skolas direktorei Allai Štolcerei. Lūk, kas viņai bija sakāms:

NBA Junioru līga pie mums notiek ne pirmo gadu un paši arī esam aktīvi dalībnieki.  Mēs sportojam daudz, tāpēc, ka sports ir veselība un tā ir visa pamatā. Manuprāt NBA Junioru līga rosina bērnos interesi par basketbolu, par komandas garu un komandas spēli. Un tas ir ļoti labi!  NBA Junioru līga ir ļoti pozitīvs, jo tiek piesaistītas arī meitenes un mūsu skolas sauklis ir ‘’Tikai kopā mēs esam spēks’’,  jo viens laukā nav karotājs. Komandā ir spēks! Uzvarētājus es gan nekad neparedzu, jo beigās vienmēr uzvar labākais!’’

Kopumā pirmā NBA Junioru līgas posma galvenie mērķi veiksmīgi tika sasniegti. Bērni izbaudīja basketbola spēli savās jaunajās NBA formās. Visi klātesošie projektu novērtēja pozitīvi. Tāpēc aicinām arī citas skolas nākošajā sezonā droši pievienoties cīņai par NBA Junioru līgas čempionu gredzeniem!

UZSPĒLĒSIM BASĪTI KOPĀ!

Roberts Aseriņš