Noskaidroti finālisti, izšķirošās cīņas 22. februārī

29Jan '19

Noskaidroti finālisti, izšķirošās cīņas 22. februārī

NBA Junioru līgas trešās sezonas čempionātā notikušas izslēgšanas spēles.

Dāvja Bertāna grupā (2007. gadā dzimušās meitenes un 2008. gadā dzimušie puiši) astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvaru gājienu turpināja “Denver Nuggets” jeb Āgenskalna sākumskolas komanda, kas pretiniekus sagrāva ar iespaidīgiem rezultātiem – 49:7, 41:8 un 34:7. Finālspēlē, kas 22. februārī notiks “Arēnā Rīga” āgenskalnieši mērosies spēkiem ar “Orlando Magic” jeb Gulbenes sākumskolas vienību, kas pamatturnīrā piedzīvoja vienu zaudējumu.

Par trešo vietu 21. februārī “Arēnā Rīga” cīnīsies “Milvaukee Bucks” (Ķekavas vidusskola) un “Utah Jazz” (Mežciema pamatskola).

Kristapa Porziņģa grupā (2006. gadā dzimušās meitenes un 2007. gadā dzimušie puiši) izslēgšanas turnīra trīs kārtas veiksmīgi pārvarēja “Memphis Grizzlies” (Saldus pamatskola), kas pusfinālā ar 29:24 pieveica “Utah Jazz” (Natālijas Draudziņas vidusskola). Finālspēlē “Grizzlies” pretinieki būs “Indiana Pacers” (Rīgas Centra humanitārā vidusskola) vienība, kas ar 45:25 pieveica “Brooklyn Nets” (Līvānu 1. vidusskola).

Izslēgšanas turnīra rezultātus skat. šeit.

Abās grupas spēle par 3. vietu notiks 21. februārī “Arēnā Rīga”,

finālspēles – 22. februārī “Arēnā Rīga” pirms Latvijas vīriešu valstsvienības spēles ar Spānijas izlasi Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā.

NBA Junioru līgā komandas spēlē NBA komandu kreklos. Turnīrā piedalās vispārizglītojošo skolu komandas, kurās kopā spēlē meitenes un puiši. Katrā komandā jābūt vismaz 10 spēlētājiem, tai skaitā vismaz 3 meitenēm (vismaz vienai visu laiku jābūt laukumā).

Šosezon pirmo reizi Latvijā turnīrs tiek rīkots divās grupās, kas nosauktas NBA spēlējošo Latvijas basketbolistu vārdos.