NBA Junioru līgas pasaules čempionāta Eiropas nometnē piedalīsies arī jēkabpiliete

20Mar '18

NBA Junioru līgas pasaules čempionāta Eiropas nometnē piedalīsies arī jēkabpiliete

Nacionālā Basketbola Asociācija (NBA) Slovēnijas pilsētā Roglā no 30.aprīļa līdz 4.maijam rīkos NBA Junioru līgas Eiropas nometni. Tās laikā tiks nokomplektētas puišu un meiteņu U14 komandas, kuras pārstāvēs Eiropu NBA Junioru līgas pasaules čempionātā Orlando (Florida, ASV; 7.-12. augustā).

Nometnē piedalīsies bērni no 17 dažādām Eiropas valstīm, kurās notiek NBA Junioru līgas turnīri.

NBA Junioru līgas rīkotāji Latvijā izraudzījušies mūsu valsts pārstāvi nometnē – uz Slovēniju dosies Raina Tomašicka, kura 2016./2017. gada sezonā pārstāvēja Jēkabpils pamatskolu jeb “Pheonix Suns” komandu.

LJBL direktors Kaspars Cipruss: “Latvijā NBA junioru līgā spēlē jaunāka vecuma dalībnieki nekā daudzās citās valstīs, tāpēc atbilstoša vecuma delegātu izraudzījāmies starp meitenēm un puišiem, kas turnīrā piedalījās pērn. Izvēlējāmies Rainu, kura bija pārliecinoša sava komandas līdere un šogad labi spēlē LJBL čempionātā.”

Nometni Roglā vadīs pieredzējušie NBA darbinieki un NBA Junioru līgas treneri no dažādām valstīm. Nodarbības būs vērstas uz spēlētāju tehnisko un taktisko prasmju pilnveidošanu, notiks arī spēles 3×3 un 5×5. Pēc nometnes NBA pārstāvji un treneri izvēlēsies 10 puiši un 10 meitenes, kuri Eiropas komandas sastāvā piedalīsies pasaules čempionātā.

NBA Junioru līgas pasaules čempionāts ir pirmais šāda veida globālais jauniešu basketbola turnīrs labākajiem U14 vecuma basketbolistiem no vairāk nekā 70 pasaules valstīm. Čempionātā piedalīsies 16 zēnu un 16 meiteņu komandas. Vispirms notiks divi grupu turnīri – vienā spēlēs 8 komandas no ASV, otrā  spēlēs astoņas daudznacionālās komandas – Āfrika un Tuvie Austrumi, Āzija un Okeānija, Kanāda, Ķīna, Eiropa, Indija, Meksika un Dienvidamerika. Apļa turnīriem (katrai komandai pa 7 spēlēm) sekos izslēgšanas spēles. Uzvarētāji no ASV un Starptautiskās grupas tiksies finālspēlē, noskaidrojot NBA Junioru līgas pasaules čempionus.

NBA Junoru līgas pasaules čempionāta laikā jaunieši ne tikai  sacentīsies laukumā, bet arī  piedalīsies “NBA cares” sabiedriskā darba projektos.

NBA Junioru līgas Pasaules čempionāta globālie vēstnieki būs “Miami Heat” aizsargs trīskārtējais NBA čempions Dveins Veids un “Los Angeles Sparks” uzbrucēja, WNBA čempione Kendisa Pārkere.

Visus ceļojuma izdevumus, kas saistīti ar NBA Junioru līgas nometni un Pasaules čempinātu, sedz NBA.