NBA Junioru līga’2018: pieteikties var jau tagad!

23Mai '17

NBA Junioru līga’2018: pieteikties var jau tagad!

30 skolu komandu emocijām bagātas sacensības ar četriem spēļu posmiem visos Latvijas reģionos, aizraujošu izslēgšanas turnīru un dramatiskām cīņām pat čempionu kausu un gredzeniem – NBA Junioru līga pēc veiksmīgās debijas Latvijā sāk gatavoties otrajai sezonai. Vispārizglītojošo skolu komandas var sākt pieteikties jau tagad, aizpildot pievienotos dokumentus un sūtot tos: ieva.lejina@lbs.lv

NBA Junioru līga ir sacensības jaunāko klašu skolēniem, kurās mazie basketbolisti “pārstāv” 30 NBA klubus, spēles aizvadot atbilstošos formas tērpos. Sacensības rīko Latvijas Basketbola savienība sadarbībā ar NBA Properties. 2017. gada sezonā 24 Latvijas vietās tika aizvadītas 96 spēles un par pirmajiem čempioniem kļuva “Detroit Pistons” jeb Salaspils 1. vidusskolas komanda (treneris Valdis Razumovskis), kas dramatiskā finālcīņā ar 32:30 pārspēja “Minnesota Timberwolves” jeb Rīgas Āgenskalna sākumskolas vienību.

2017./2018.gada sezonā NBA Junioru līgā piedalīsies vispārizglītojošo skolu meitenes (2006. gadā dzimušas un jaunākas) un puiši (2007. dzimšanas gads un jaunāki). Katru skolu var pārstāvēt viena komanda, kurā jābūt vismaz 10 spēlētājiem, tai skaitā vismaz 3 meitenēm (vismaz vienai visu laiku jābūt laukumā).

Turnīram jāpiesakās līdz 2017. gada 20. septembrim.

NBA Junioru līgā piedalīsies 30 komandas. Ņemot vērā lielo interesi par turnīru, kas pēc veiksmīgi aizvadītās debijas sezonas, visticamāk, vēl palielināsies, dalībniekus noskaidros oktobrī paredzētajās kvalifikācijas spēlēs. Tajās komandas piedalīsies īpašos spēļu kreklos ar NBA Junioru līgas simboliku.

  1. novembrī īpašā drafta ceremonijā katrai komandai tiks pielozēts NBA klubs, kuru tā pārstāvēs. Spēlētāji un spēlētājas saņems spēļu kreklus ar izlozētās NBA komandas simboliku.

Izspēles sistēma būs tāda pati kā lielajā NBA. 30 komandas tiks sadalītas divās konferencēs (Rietumi un Austrumi) un 6 grupās (divas Rīgā, pa vienai Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē), kuru ietvaros izspēlēs divu apļu turnīru (katrai komandai garantētas 8 spēles).

Grupu turnīru spēles notiks sabraukumos 23. un 30. novembrī, 8. un 15.decembrī. Izslēgšanas turnīram, kas notiks 26. janvārī, kvalificēsies katras konferences 8 labākās komandas.

Finālspēle notiks 2018. gada februārī OlyBet LBL Zvaigžņu spēles laikā Ogrē.

NBA Junioru līgā piedalās vispārējās izglītības iestāžu komandas. Pieteikumi jāiesniedz līdz 2017. gada 20. septembrim sūtot uz e-pastu ieva.lejina@lbs.lv (skat. pievienotos dokumentus).

NBA Junioru līgas turnīri notiek daudzas valstīs trijos kontinentos, veicinot basketbola popularitāti un bērnu pievēršanos sportiskam dzīvesveidam.