Krišjānis un Tīna – NBA Junioru līgas globālajā čempionātā

08Aug '19

Krišjānis un Tīna – NBA Junioru līgas globālajā čempionātā

Rīgas 3. BJSS audzēkne Tīna Grausa un Igora Miglinieka Sporta skolas audzēknis Krišjānis Āboltiņš  pēc labā snieguma NBA Junioru līgas Eiropas nometnē iekļauti Eiropas U14 izlasē, kas šobrīd piedalās otrajā NBA Junioru līgas globālajā čempionātā ASV pilsētā Orlando.

“Iegūstu jaunu pieredzi no treneriem, no komandasbiedriem. Sagaidu labu sniegumu Orlando, kur varēsim sevi parādīt kā labu Eiropas komandu,” tā Krišjānis.

Tīna:”Piedzīvojam daudz foršas lietas, iegūti jauni draugi, mācāmies tādas lietas, kuras Latvijā nav mācītas. Sagaidu, ka no Orlando atbrauksim kā čempioni!”

Zēnu komanda uzvarējusi Indiju 52:43, bet piekāpusies Latīņamerikai 58:63 un Āfrikai 41:82.

Meiteņu komanda uzvarējusi Indiju 62:23 un Āfriku 51:34, bet piekāpās Latīņamerikas komandai 39:53. 

Tiešraides skaties: https://www.twitch.tv/nba/squad

Rezultāti: https://jrnbagc.nba.com/

NBA Junioru līgas pasaules čempionāts ir pirmais globālais jauniešu basketbola turnīrs, kurā piedalās U14 vecuma basketbolisti. Čempionātā piedalās 16 zēnu un 16 meiteņu komandas. Vispirms notiek divi grupu turnīri – vienā spēlēs 8 komandas no ASV, otrā  spēlēs astoņas daudznacionālās komandas. Apļa turnīriem  sekos izslēgšanas spēles. Uzvarētāji no ASV un Starptautiskās grupas tiksies finālspēlē, noskaidrojot NBA Junioru līgas pasaules čempionus.

NBA Junoru līgas pasaules čempionāta laikā jaunieši ne tikai  sacentīsies laukumā, bet arī  piedalīsies “NBA cares” sabiedriskā darba projektos.

Pērn pirmajā NBA Junioru līgas pasaules čempionātā Eiropas komandā 2. vietu izcīnīja arī Raina Tomašicka.

Latvijas Jaunatnes basketbola līga NBA Junioru līgas turnīru rīkos arī 2019./2020. gada sezonā.