Jēkabpiliete Raina Tomašicka spēlēs NBA Junioru līgas pasaules čempionātā

31Mai '18

Jēkabpiliete Raina Tomašicka spēlēs NBA Junioru līgas pasaules čempionātā

Jēkabpils basketbola audzēkne Raina Tomašicka pēc labā snieguma NBA Junioru līgas Eiropas nometnē iekļauta Eiropas U14 izlasē, kas augustā piedalīsies pirmajā NBA Junioru līgas pasaules čempionātā ASV pilsētā Orlando (Florida, ASV; 7.-12. augustā).

Nometnē Slovēnijas pilsētā Roglā piedalījās meitenes un puiši no 17 Eiropas valstīm, kurās notiek NBA Junioru līgas turnīri. Raina Tomašicka tika izraudzīta pēc lieliskā snieguma Jēkabpils pamatskolas komandas (“Phoenix Suns”) sastāvā 2016./2017. gada sezonā

LJBL direktors Kaspars Cipruss: “Latvijā NBA junioru līgā spēlē jaunāka vecuma dalībnieki – 10 un 11 gadus veci bērni – nekā daudzās citās valstīs, tāpēc atbilstoša vecuma delegātu izraudzījāmies starp meitenēm un puišiem, kas turnīrā piedalījās pērn. Izvēle krita uz Rainu, kura bija pārliecinoša sava komandas līdere un šogad labi spēlē LJBL čempionātā.”

Nometni Roglā vadīja NBA darbinieki un NBA Junioru līgas treneri no dažādām valstīm. Pēc nometnes NBA pārstāvji izvēlējās 10 puišus un 10 meitenes, kuri Eiropas komandas sastāvā piedalīsies pasaules čempionātā.

NBA Junioru līgas pasaules čempionāts ir pirmais šāda veida globālais jauniešu basketbola turnīrs labākajiem U14 vecuma basketbolistiem. Čempionātā piedalīsies 16 zēnu un 16 meiteņu komandas. Vispirms notiks divi grupu turnīri – vienā spēlēs 8 komandas no ASV, otrā  spēlēs astoņas daudznacionālās komandas – Āfrika un Tuvie Austrumi, Āzija un Okeānija, Kanāda, Ķīna, Eiropa, Indija, Meksika un Dienvidamerika. Apļa turnīriem (katrai komandai pa 7 spēlēm) sekos izslēgšanas spēles. Uzvarētāji no ASV un Starptautiskās grupas tiksies finālspēlē, noskaidrojot NBA Junioru līgas pasaules čempionus.

NBA Junoru līgas pasaules čempionāta laikā jaunieši ne tikai  sacentīsies laukumā, bet arī  piedalīsies “NBA cares” sabiedriskā darba projektos.

NBA Junioru līgas Pasaules čempionāta globālie vēstnieki būs “Miami Heat” aizsargs trīskārtējais NBA čempions Dveins Veids un “Los Angeles Sparks” uzbrucēja, WNBA čempione Kendisa Pārkere.

Oficiālā NBA Junioru līgas pasaules čempionāta mājaslapa – https://jrnbawc.nba.com/

Latvijas Jaunatnes basketbola līga NBA Junioru līgas turnīru rīkos arī nākamajā sezonā.