Jēkabpiliete Raina Tomašicka NBA Junioru līgas pasaules čempionātā: rezultatīvākā pusfinālā un finālā

13Aug '18

Jēkabpiliete Raina Tomašicka NBA Junioru līgas pasaules čempionātā: rezultatīvākā pusfinālā un finālā

Jēkabpils basketbola skolas un BJBS “Rīga/Rīdzene” audzēkne Raina Tomašicka Eiropas komandas sastāvā piedalījās NBA Junioru līgas pasaules čempionātā, kas notiek Orlando, ASV.

Latvijas pārstāve bija Eiropas komandas rezultatīvākā spēlētāja Pasaules zonas finālspēlē ar Āzijas un Okeānijas apvienoto komandu (45:39 –  23 minūtēs 18 punkti un 5 atlēkušās bumbas), kā arī čempionāta finālspēlē ar labāko ASV komandu, kurā eiropietes zaudēja ar 38:68 (Rainas rēķinā nepilnās 28 minūtēs 11 punkti).

Eiropas komanda grupas turnīrā pirmajā spēlē pārspēja Indijas izlasi – 75:28 (spēle ilgst 4 x 8 minūtes). Raina spēlēja 15 minūtes 22 sekundes, guva 2 punktus (divpunktnieki 1/4, trīspunktnieki 0/1), izcīnīja 3 punktus, pa reizei izdarīja rezultatīvu piespēli, pārķēra un bloķēja bumbu.

Otrajā spēlē Eiropa pārspēja Dienvidamerikas komandu – 85:20. Tomašickai septiņarpus minūtēs 4 punkti, 2 atlēkušās, 1 rezultatīva piespēle.

Trešajā spēlē ar Āzijas un Okeānijas komandu (50:49) Tomašickai 22 minūtēs 32 sekundēs 4 punkti, 4 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles.

Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā spēlē ar Meksikas vienību (65:14) Latvijas pārstāve bija efektīvākā Eiropas komandas basketboliste – 20 minūtēs 34 sekundēs 10 punkti (5/8, 0/1), 8 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles.

Otrajā kārtā spēlē ar Ķīnas vienību (63:45) 16 minūtēs 9 punkti.

NBA Junioru līgas pasaules čempionāts ir pirmais šāda veida globālais jauniešu basketbola turnīrs labākajiem U14 vecuma basketbolistiem. Čempionātā piedalīsies 16 zēnu un 16 meiteņu komandas – pa astoņām no ASV, un dažādiem pasaules reģioniem (Āfrika un Tuvie Austrumi, Āzija un Okeānija, Kanāda, Ķīna, Eiropa, Indija, Meksika un Dienvidamerika.

Čempionāta izskaņā ASV un Starptautiskās grupas labākās meiteņu un puišu komandas tiksies finālspēlē, noskaidrojot NBA Junioru līgas pasaules čempionus.

NBA Junoru līgas pasaules čempionāta laikā jaunieši ne tikai  sacentīsies laukumā, bet arī  piedalīsies “NBA cares” sabiedriskā darba projektos.

Eiropas komandas sastāvs tika izraudzīts nometnē Slovēnijā, kurā piedalījās meitenes un puiši no 17 Eiropas valstīm. Raina Tomašicka uz nometni tika deleģēta pēc lieliskā snieguma Jēkabpils pamatskolas komandas (“Phoenix Suns”) sastāvā 2016./2017. gada sezonā.

Latvijas Jaunatnes basketbola līga NBA Junioru līgas turnīru rīkos arī nākamajā sezonā.