Jēkabpiliete Raina Tomašicka NBA Junioru līgas pasaules čempionātā: pirmā uzvara

08Aug '18

Jēkabpiliete Raina Tomašicka NBA Junioru līgas pasaules čempionātā: pirmā uzvara

Jēkabpils basketbola skolas un BJBS “Rīga/Rīdzene” audzēkne Raina Tomašicka Eiropas komandas sastāvā piedalās NBA Junioru līgas pasaules čempionātā, kas notiek Orlando, ASV.

Eiropas komanda grupas turnīrā pirmajā spēlē pārspēja Indijas komandu – 75:28 (spēle ilgst 4 x 8 minūtes). Raina spēlēja 15 minūtes 22 sekundes, guva 2 punktus (divpunktnieki 1/4, trīspunktnieki 0/1), izcīnīja 3 punktus, pa reizei izdarīja rezultatīvu piespēli, pārķēra un bloķēja bumbu.

Trešdien divas spēles: ar Dienvidamerikas komandu (plkst. 18:45 pēc Latvijas laika), kā arī Āzijas un Okeānijas (22:30) komandām. Turpinājumā sekos izslēgšanas spēles.

NBA Junioru līgas pasaules čempionāts ir pirmais šāda veida globālais jauniešu basketbola turnīrs labākajiem U14 vecuma basketbolistiem. Čempionātā piedalīsies 16 zēnu un 16 meiteņu komandas – pa astoņām no ASV, un dažādiem pasaules reģioniem (Āfrika un Tuvie Austrumi, Āzija un Okeānija, Kanāda, Ķīna, Eiropa, Indija, Meksika un Dienvidamerika.

Čempionāta izskaņā ASV un Starptautiskās grupas labākās meiteņu un puišu komandas tiksies finālspēlē, noskaidrojot NBA Junioru līgas pasaules čempionus.

NBA Junoru līgas pasaules čempionāta laikā jaunieši ne tikai  sacentīsies laukumā, bet arī  piedalīsies “NBA cares” sabiedriskā darba projektos.

Eiropas komandas sastāvs tika izraudzīts nometnē Slovēnijā, kurā piedalījās meitenes un puiši no 17 Eiropas valstīm. Raina Tomašicka uz nometni tika deleģēta pēc lieliskā snieguma Jēkabpils pamatskolas komandas (“Phoenix Suns”) sastāvā 2016./2017. gada sezonā.

Latvijas Jaunatnes basketbola līga NBA Junioru līgas turnīru rīkos arī nākamajā sezonā.