Čempionu tituli “Denver Nuggets” un “Indiana Pacers”

25Feb '19

Čempionu tituli “Denver Nuggets” un “Indiana Pacers”

Piektdien, 22. februārī, “Arēnā Rīga” notika NBA Junioru līgas trešās sezonas čempionāta finālspēles.

Dāvja Bertāna grupā (2007. gadā dzimušās meitenes un 2008. gadā dzimušie puiši) “Denver Nuggets” jeb Āgenskalna sākumskolas komanda (treneris Oskars Zurkovs) ar 47:27 pārspēja “Orlando Magic” jeb Gulbenes sākumskolas vienību (treneris Oskars Vīksna).

“Denver Nuggets” treneris Oskars Zurkovs: “Visi spēlētāji un spēlētājas trenējas basketbolā – puiši pie manis “Rīga/DSN”, meitenes 3. BJSS pie Anitas Mikāles. Ļoti labas – spēlē kā līderes. Daudzi bērni nāk no ģimenēm ar basketbola tradīcijām.

Ceturtdien spēlē par trešo vietu “Milvaukee Bucks” (Ķekavas vidusskola) ar 43:13 pārspēja “Utah Jazz” (Mežciema pamatskola).

Kristapa Porziņģa grupā (2006. gadā dzimušās meitenes un 2007. gadā dzimušie puiši) izšķirošajā spēlē “Indiana Pacers” (Rīgas Centra humanitārā vidusskola) ar 56:34 pārspēja “Memphis Grizzlies” (Saldus pamatskola), izšķirošo pārsvaru nodrošinot otrajā puslaikā.

 “Indiana Pacers” treneris Intars Jansons: “Mūsu komandā spēlē meitenes un puikas, kas basketbolā jau vairākus gadus trenējas basketbola skolā “Rīga”. Ar saldeniekiem finālā tikāmies otro gadu pēc kārtas. Sastāvs bija tāds pats, kā pērn, tikai gada laikā visi paaugušies un kļuvuši vēl meistarīgāki – bijām gatavi aizstāvēt pērn izcīnīto titulu.”

Ceturtdien cīņā par trešo vietu “Utah Jazz” (Natālijas Draudziņas vidusskola) ar 41:25 pieveica “Brooklyn Nets” (Līvānu 1. vidusskola).

**

Turnīra uzvarētājus apbalvoja Pasaules kausa izcīņas spēles Latvija – Spānija lielajā pārtraukumā.

NBA Junioru līgā piedalījās 55 vispārizglītojošo skolu komandas, kurās kopā spēlēja meitenes un puiši.

Šosezon pirmo reizi Latvijā turnīrs tiek rīkots divās grupās, kas nosauktas NBA spēlējošo Latvijas basketbolistu vārdos.

Labākie Junioru NBA spēlētāji pretendēs uz vietu Eiropas izlasē, kas vasarā piedalīsies otrajā NBA Junioru līgas pasaules čempionātā.